Wydarzenia

Jak bezpiecznie spędzić ferie - tematem spotkań policjantów z uczniami

Data publikacji 10.01.2020

Okres ferii to czas wypoczynku dzieci i młodzieży. Aby był on bezpieczny, ropczyccy dzielnicowi przeprowadzają spotkania z dziećmi w szkołach oraz przedszkolach. Funkcjonariusze zwracają uwagę nie tylko na bezpieczeństwo podczas aktywnego spędzania czasu poza domem ale również na zagrożenia wynikające z cyberprzestępczości.

Na Podkarpaciu rozpoczynają się ferie zimowe. Podczas zimowego wypoczynku z różnego rodzaju zimowych atrakcji, skorzysta wiele dzieci i młodzieży. Aby był to czas bezpieczny, w ramach działań „Bezpieczne ferie 2020”, dzielnicowi ropczyckiej komendy spotykają się z uczniami w szkołach i przedszkolach. Policjanci przypominają najmłodszym o zasadach bezpiecznego korzystania z dróg, przestrzegają także przed zagrożeniami, jakie mogą spotkać dzieci w czasie zabaw na śniegu, a w szczególności zwracają uwagę na bezpieczne zachowania na stokach narciarskich oraz zagrożeniach wynikających z niewłaściwego korzystania z zamarzniętych akwenów wodnych.

Czas ferii to nie tylko wypoczynek na świeżym powietrzu. Wielu młodych ludzi spędza go także przed komputerem, który służy zabawie i rozrywce, jednak może stanowić zagrożenie dla jego użytkowników, szczególnie to wynikające z cyberprzestępczości. Aby nie stać się ofiarą takich zagrożeń, funkcjonariusze przypomnieli o bezpiecznym korzystaniu z sieci internetowej i przemyślanym zamieszczaniu informacji, zwłaszcza na portalach społecznychy, które mogą być wykorzystane przez internetowych przestępców.

Na zakończenie funkcjonariusze przypomnieli, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Powrót na górę strony