Wydarzenia

Poszukiwany mężczyzna zatrzymany podczas interwencji w hotelu

Policjanci z ropczyckiej komendy zatrzymali pijanego 26-letniego mężczyznę, który awanturował się w hotelu. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że jest poszukiwany. Mężczyzna trafił do zakładu karnego, poniesie także odpowiedzialność przed sądem za zniszczenie hotelowego wyposażenia.

We wtorek przed godz. 22, funkcjonariusze ropczyckiej komendy otrzymali informację, że w hotelu w miejscowości Kamionka, agresywny klient rzuca butelkami w pokoju. Po przyjeździe policjantów na miejsce, okazało się, że awanturnik oddalił się już z hotelu.

Policjanci w rozmowie ze zgłaszającymi interwencję osobami ustalili, że mężczyzna głośno krzyczał, rzucał butelkami w ściany oraz domagał się papierosów od innych klientów hotelu. Ponadto uszkodził kilka drzwi do pokoi. Funkcjonariuszom został podany rysopis sprawcy.

Po niedługim czasie mundurowi znaleźli mężczyznę, który próbował się ukrywać za koszami na śmieci. Badanie alkomatem wykazało 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. 

Po sprawdzeniu danych w policyjnych systemach okazało się, że 26-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego, jest osobą poszukiwaną przez sąd w celu odbycia kary. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu skąd został przewieziony do zakładu karnego. Poniesie on także odpowiedzialność za zniszczenie hotelowego wyposażenia, które wyceniono na kwotę 4 tys. złotych.

Powrót na górę strony