Wydarzenia

Nocny pościg za nietrzeźwym 18-latkiem

Data publikacji 30.09.2020

Policjanci ruchu drogowego podjęli pościg za kierowcą opla vectry, który nie zatrzymał się do kontroli. Po kilku kilometrach pościgu, sprawca został zatrzymany. 18-latek, siedzący za kierownicą opla, miał w organizmie ponad promil alkoholu. Poza zarzutami za niezatrzymanie się do kontroli i kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, odpowie także za czynną napaść na funkcjonariusza.

W sobotę przed godz. 23, dyżurny sanockiej komendy otrzymał zgłoszenie, że ulicą Konopnickiej, w stronę miejscowości Płowce, jedzie opel vectra, którego kierowca może być nietrzeźwy. Policjanci drogówki dali sygnał kierującemu do zatrzymania. Opel zatrzymał się na poboczu, ale w momencie, kiedy policjant wysiadał z radiowozu, kierowca opla gwałtownie cofnął, uszkodził zaparkowane auto, a następnie ruszył w kierunku policjanta. By uniknąć potrącenia, funkcjonariusz musiał odskoczyć. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za oplem.

Po kilku kilometrach kierujący vectrą skręcił w polną drogę, gdzie wysiadł z samochodu i zaczął uciekać pieszo. Mężczyzna został szybko zatrzymany. Okazało się, że oplem kierował 18-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Alkomat wskazał w jego organizmie ponad promil alkoholu.

Zatrzymany 18-latek odpowie teraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za czynną napaść na funkcjonariusza.

Prokuratura Rejonowa w Sanoku zastosowała wobec mężczyzny policyjny dozór.

Powrót na górę strony