Poszukiwany 28-latek nie miał maseczki - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Poszukiwany 28-latek nie miał maseczki

Data publikacji 12.04.2021

Policjanci zatrzymali poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę mundurowych, ponieważ nie miał maseczki. W trakcie legitymowania okazało się, że 28-latek jest poszukiwany. Mieszkaniec powiatu sanockiego trafił do policyjnego aresztu, a stamtąd został przewieziony do zakładu karnego.

Podczas codziennej służby policjanci sprawdzają respektowanie i stosowanie się mieszkańców do obowiązujących restrykcji. Każda sprawa jest traktowana indywidualnie i to policjant decyduje o tym, czy dana interwencja zakończy się pouczeniem, mandatem czy zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Pomimo wielu apeli o przestrzeganie reżimu sanitarnego i troski o bezpieczeństwo, zarówno swoje jak i innych, nadal nie brakuje osób świadomie łamiących przepisy.

W minioną sobotę przed godziną 20, policjanci patrolując teren gminy Zagórz zauważyli mężczyznę, który nie miał zakrytych ust i nosa. Mundurowi zatrzymali się aby sprawdzić powód niestosowania się do obowiązujących przepisów. Podczas interwencji mężczyzna był nerwowy i używał słów wulgarnych. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym.

W trakcie legitymowania okazało się, że mieszkaniec powiatu sanockiego jest poszukiwany do odbycia kary pozbawiania wolności. 28-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

 

Powrót na górę strony