Nietrzeźwi kierowcy zagrożeniem na drodze - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Nietrzeźwi kierowcy zagrożeniem na drodze

Data publikacji 14.04.2021

Nietrzeźwi kierowcy stanowią duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Mimo licznych apeli i zaostrzenia przepisów, wciąż pojawiają się osoby decydujące się na prowadzenie pojazdu pomimo wypitego wcześniej alkoholu. W ostatnim czasie, na trenie powiatu sanockiego policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich wjechał do rowu i dachował.

W minioną sobotę, około godz. 18, w miejscowości Pisarowce, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. W trakcie sprawdzania trzeźwości kierowcy okazało się, że 50-letni mieszkaniec powiatu sanockiego jest nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Następnego dnia, około godz. 7:30, policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Sanoczek. Na miejscu ustalono, że kierujący bwm stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu, uderzył w drzewo i betonowy przepust, a następnie samochód dachował. 21-latek jechał sam. W wyniku zdarzenia mężczyzna został ranny i trafił do szpitala. Po przeprowadzeniu badania na stan trzeźwości okazało się, że kierujący pojazdem miał promil alkoholu w organizmie. Więcej o tym zdarzeniu pisaliśmy tutaj. 

W poniedziałek, po godzinie 21, na ulicy Przemyskiej w Sanoku, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą pojazdem marki Renault. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 38-letnia mieszkanka powiatu sanockiego jest nietrzeźwa. W organizmie miała ponad promil alkoholu. 

Kierujący pojazdami za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony