Wydarzenia

Wypił skradziony alkohol i zasnął w lokalu, do którego się włamał

Data publikacji 15.04.2021

46-letni mężczyzna włamał się do lokalu gastronomicznego w Zagórzu. Upojony skradzionym alkoholem sprawca zasnął na miejscu przestępstwa. Został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek po godzinie 7, dyżurny sanockiej Policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do lokalu gastronomicznego w Zagórzu. Okazało się, że włamywacz kostką brukową wybił szybę w oknie budynku i wszedł do środka.  Splądrował wnętrze, ukradł pieniądze z kasy fiskalnej oraz alkohol. Jeden ze skradzionych trunków wypił na miejscu i usnął.

Sprawcą włamania okazał się 46-latek. Mężczyzna był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Po obudzeniu stał się agresywny i wulgarny. Nie poddał się badaniu na stan trzeźwości. Mundurowi przy mężczyźnie ujawnili skradzione pieniądze, a w jego plecaku zabrany alkohol. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień.

To nie jedyne przestępstwo jakiego dopuścił się mężczyzna w ostatnim czasie. Pod koniec marca wybijając szybę witryny włamał się do jednego ze sklepów na terenie Sanoka. Łupem złodzieja padły wówczas także pieniądze i alkohol.

46-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut dokonania kradzieży z włamaniem. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Grozi  mu do 10 lat  pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony