Wydarzenia

Trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Policji w Kolarstwie Szosowym dla sanockiego policjanta

Data publikacji 11.08.2021

Wczoraj w Arłamowie odbył się ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego. W tej największej imprezie kolarskiej w Polsce uczestniczyli także policjanci. W zawodach, odbywających się pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, rywalizowali o tytuł najlepszego w Górskich Mistrzostwach Polski Policji. Trzecie miejsce zdobył Artur Wojtowicz - dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku.

Tradycją ORLEN Tour de Pologne Amatorów jest to, że uczestnicy rywalizują na fragmencie trasy, na której ścigają się także kolarze zawodowi. Nie inaczej było w tym roku. Trasa ze startem i metą w Arłamowie liczyła 75 kilometrów. Znajdowała się na niej górska premia w Kalwarii Pacławskiej, a suma przewyższeń wynosiła 1365 metrów. W barwach reprezentacji Policji wystartowało 60 osób - funkcjonariuszy i pracowników Policji.

Trzecie miejsce w Górskich Mistrzostwach Polski Policji w Kolarstwie Szosowym w kategorii mężczyzn zdobył nakomisarz Artur Wojtowicz - dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku. Podczas ceremonii dekoracji zwycięzców, w imieniu Komendanta Głównego Policji gen.insp. Jarosława Szymczyka, puchary najlepszym policyjnym kolarzom wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Dariusz Matusiak oraz dyrektor Tour de Pologne Amatorów Elżbieta Lang. Więcej na temat zawodów na stronie podkarpackiej Policji.

Nadkom. Artur Wojtowicz w Policji pełni służbę od 27 lat. Obecnie jest dyżurnym w sanockiej komendzie. Swoją sportową pasję godzi z policyjną służbą. Trenuje i na bieżąco startuje w rożnych wyścigach.

Naszemu koledze serdecznie gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów sportowych i spełnienia w pracy zawodowej.

  • Komendant Wojewódzki Policji wręcza puchary zwycięzcom
  • uczestnicy zawodów
  • Policjant z pucharem
  • Policjant z pucharem stoi przed radiowozem
  • policjant w pomieszczeniu służbowym
  • puchar
Powrót na górę strony