Wydarzenia

Policjant, w czasie wolnym od służby, zatrzymał sprawcę zniszczenia mienia

Data publikacji 04.04.2022

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa funkcjonariusza Posterunku Policji w Besku, który w czasie wolnym od służby, zatrzymał sprawcę wybicia szyby w witrynie jednego ze sklepów w Sanoku. 20-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego w chwili zatrzymania był pijany. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek przed godz. 17 w Sanoku. Funkcjonariusz z Posterunku Policji w Besku, w czasie wolnym od służby, robił zakupy w jednym ze sklepów. W pewnym momencie zobaczył, jak młody mężczyzna wybił szybę w witrynie sklepowej i zaczął uciekać. Policjant natychmiast zareagował. Pobiegł za sprawcą i po krótkim pościgu zatrzymał go.  

Na miejsce został wezwany policyjny patrol. Funkcjonariusze przewieźli młodego mężczyznę do komendy. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna oznajmił policjantom, że wybił szybę, ponieważ pokłócił się ze swoją dziewczyną i był zdenerwowany.

20-latek do czasu wytrzeźwienia został osadzony w policyjnym areszcie. Wkrótce za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Służba w szeregach Policji, to nie jest zwykła praca. Policjant - nieważne, że jest na urlopie, czy ma dzień wolny - gdy sytuacja wymaga działania, nie waha się, bo policjantem jest się zawsze!

 

Powrót na górę strony