Wydarzenia

Jechali zbyt szybko w terenie zabudowanym - zostali zatrzymani przez policjantów sanockiej grupy SPEED

Data publikacji 20.09.2022

Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego. Przekonali się o tym kierujący pojazdami, których zostali zatrzymali do kontroli drogowej przez policjantów z sanockiej grupy SPEED. Wszyscy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Mężczyźni stracili prawo jazdy.

W niedzielę policjanci z sanockiej grupy SPEED, interweniowali wobec kierowców, który złamali ograniczenia prędkości. Funkcjonariusze pełniąc służbę na DW nr 886 w miejscowości Blizne, w powiecie brzozowskim, zatrzymali trzech kierujących pojazdami, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Około godziny 17:30, policjanci zatrzymali kierującego bmw, który w obszarze zabudowanym jechał 103 km/h. Dwie godziny później, podjęli interwencje wobec kierowcy hondy, który poruszał się z prędkością 102 km/h. Mężczyźni zostali ukarani mandatami w wysokości 1500 i  13 punktami karnymi.

Po godzinie 20,  funkcjonariusze zarejestrowali osobowe bmw, którego kierowca jadąc w terenie zabudowanym 119 km/h, przekroczył dozwoloną prędkość o 69 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych i 14 punktami karnymi.

Wszyscy mężczyźni stracili prawo jazdy na okres 3 miesięcy

Przypominamy, że nadmierna prędkość to jedna z przyczyn groźnych wypadków drogowych.  Dbajmy o bezpieczeństwo własne, ale także innych użytkowników dróg. Poruszajmy się przepisowo, przestrzegajmy ograniczeń prędkości. Pamiętajmy o tym, że bezpieczna prędkość to nie tylko ta, wynikająca ze znaków drogowych, ale przede wszystkim prędkość, która dostosowana jest do warunków panujących na drodze.

 

Powrót na górę strony