Wydarzenia

W trosce o bezpieczeństwo seniorów

Data publikacji 06.10.2022

W ramach realizowanego programu profilaktycznego „Bezpieczny Senior” policjanci podejmują wiele działań na rzecz bezpieczeństwa osób starszych. Funkcjonariusze starają się dotrzeć do jak największej grupy osób, aby zwiększać świadomość w zakresie istniejących zagrożeń. Wczoraj w Sanoku odbyło się spotkanie z seniorami. Była to również okazja do rozmów na temat bezpieczeństwa.

Sanoccy policjanci  podejmują wiele działań na rzecz bezpieczeństwa osób starszych. W ramach realizowanego programu prewencyjnego pn. „Bezpieczny Senior” funkcjonariusze spotykają się z seniorami, aby uświadamiać ich o niebezpieczeństwach. Wysyłają i umieszczają komunikaty ostrzegawcze, ulotki czy materiały profilaktyczne. Współpracują w tym zakresie z innymi służbami, instytucjami oraz mediami.

1 października obchodzony był Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji, wczoraj w Centrum Usług Senioralnych w Sanoku odbyło się spotkanie z seniorami z powiatu sanockiego. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji i pięknych występów. Nie zabrakło także aspektu bezpieczeństwa. Policjantki realizujące zadania z zakresu profilaktyki społecznej przekazały seniorom ważne zasady i wskazówki. Funkcjonariuszki udzieliły zgromadzonym konkretnych rad co mają zrobić, aby byli bezpieczni w domu, na drodze, korzystając z komunikacji miejskiej, robiąc zakupy czy rozmawiając przez telefon. Przypomniały jak uniknąć utraty cennych przedmiotów i pieniędzy. Przytaczając różne zdarzenia, wskazały uczestnikom m.in. jak działa sprawca kradzieży, czy oszustwa metodą „na wnuczka”, „na policjanta” itp.

Wszyscy uczestnicy otrzymali materiały profilaktyczne. Dla zwiększenia bezpieczeństwa na drodze policjantki wręczyły seniorom elementy odblaskowe. Funkcjonariuszki przypomniały znaczenie odlasków dla zwiększenia widoczności, a tym samym bezpieczeństwa. Wskazały, jak prawidłowo umieszczać je na odzieży wierzchniej, by spełniały swoją funkcję.

Wszystkim seniorom życzymy przede wszystkim bezpieczeństwa na co dzień, długich lat w dobrym zdrowiu oraz dalszej aktywności, zarówno tej w życiu rodzinnym jak i społecznym.

  • policjantka rozmawia z seniorami na temat bezpieczeństwa
  • Policjantki przekazują elementy odblaskowe
  • Policjantki przekazują elementy odblaskowe
  • Policjantki przekazują elementy odblaskowe
  • Policjantki na spotkaniu z seniorami
  • Policjantki na spotkaniu z seniorami przekazują elementy odblaskowe i ulotki profilaktyczne
  • Policjantka rozmawia z seniorami na temat bezpieczeństwa
  • Policjantki na spotkaniu z seniorami przekazują elementy odblaskowe i ulotki profilaktyczne
  • Dyrektor DPS „Światło Nadziei” dziękuje  za współpracę na rzecz bezpieczeństwa seniorów.
Powrót na górę strony