Wspólne działania profilaktyczne policjantów i strażaków
W ramach działań prewencyjnych policjantki z sanockiej jednostki wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku spotykają się z uczniami szkół średnich na terenie naszego powiatu. Funkcjonariusze opowiadają o zagrożeniach poruszając tematy dopalaczy oraz czadu zwanego nie bez powodu cichym zabójcą.
W ramach uzgodnień między Komendą Powiatową Policji w Sanoku, a sanocką Państwową Strażą Pożarną przeprowadzono szereg spotkań z uczniami szkół średnich z terenu naszego powiatu. Funkcjonariusze z wymienionych jednostek prowadzą prelekcje na temat niebezpieczeństw z jakimi młody człowiek może się spotkać w codziennym życiu. Oprócz pogadanki, prezentowane są materiały filmowe.
Policjantki prezentują temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą używanie dopalaczy. Opowiadają, co to są dopalacze i jaki wpływ mają na organizm ludzki. Nie pomijają przy tym efektów uzależnienia i trudnego procesu leczenia osoby uzależnionej od substancji psychoaktywnych. W prezentacji poruszane jest również zagadnienie odpowiedzialności karnej.
Z kolei strażacy opowiadają o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą niewiedza na temat tlenku węgla, zwanego potocznie czadem. Uświadamiają młodzieży, co jest główną przyczyną zatruć nim oraz jak się przed tym uchronić. Edukując zwracają uwagę na zbyt małą wiedzę społeczeństwa w tym aspekcie.
Spotkania nadal trwają i będą rezalizowane do momentu, aż funkcjonariusze odwiedzą wszystkie szkoły średnie z terenu naszego powiatu.