Próba oszustwa internetowego - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Próba oszustwa internetowego

Data publikacji 25.09.2009

Jedna z mieszkanek powiatu sanockiego zawiadomiła Policję, że w środę, 23 września br. próbowano ją oszukać na jednym z portali internetowych. W trakcie udziału w loterii zażądano od niej podania danych karty płatniczej i numeru PIN tej karty.

Jedna z mieszkanek powiatu sanockiego zawiadomiła policję, że w środę, 23 września br. próbowano ją oszukać na jednym z portali internetowych. W trakcie udziału w loterii zażądano od niej podania danych karty płatniczej i numeru PIN tej karty.  

Mieszkanka powiatu sanockiego zalogowała się na jednym z portali internetowych i wzięła udział w bezpłatnej loterii. W pewnym momencie na monitorze pojawiła się informacja, że musi podać dane swojej karty płatniczej oraz kodu PIN tej karty, gdyż jest to związne z odbiorem wygranej. Na szczęście kobieta  zorientowała się, że jest to próba oszustwa i natychmiast wylogowała się z portalu.

Policja przestrzega, aby pod żadnym pozorem nie podawać informacji o kartach płatniczych, jak też numerach PIN, gdyż może to skutkować zadysponowaniem konta bankowego przez osoby do tego nieupoważnione, a w przypadku próby oszustwa zawiadomić o tym Policję (nr tel. 997)

Powrót na górę strony