Wydarzenia

Program prewencyjny "Przyjazne Środowisko Lokalne"

Data publikacji 05.11.2009

Program ma na celu poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Sanoka. W związku z akcją powstała międzyinstytucjonalna grupa robocza, której celem jest promocja przedsięwzięć z zakresu kształtowania bezpiecznych przestrzeni.

Program ma na celu poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Sanoka. W związku z akcją powstała międzyinstytucjonalna grupa robocza, której celem jest promocja przedsięwzięć z zakresu kształtowania bezpiecznych przestrzeni.
 

 

Komenda Powiatowa Policji w Sanoku informuje, że w wrześniu i październiku br. powołana na szczeblu lokalnym międzyinstytucjonalna grupa robocza, której głównym zadaniem jest promowanie przedsięwzięć  z zakresu kształtowania bezpiecznych przestrzeni zgodnie z założeniami programu prewencyjnego „ Przyjazne Środowisko Lokalne” dokonała przeglądu stanu infrastruktury technicznej na osiedlu „Błonie” i „Wójtostwo” w Sanoku.

 

W skład grupy wchodzą przedstawiciele m.in., Urzędu Miasta, Powiatowej Stacji Sanitarni- Epidemiologicznej , Powiatowej Komendy Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Rady Osiedli, Policj. Ze spotkań sporządzono dokumentację, która zawierała stwierdzone nieprawidłowości stanu infrastruktury technicznej. Wytypowano miejsca,  które  przede wszystkim mogą wpływać na brak poczucia bezpieczeństwa mieszkańców ( zakrzaczone, nieoświetlone, sprzyjające grupowaniu się młodzieży itp. ). Spostrzeżenia zostały przekazane instytucjom i osobom odpowiedzialnym za stan infrastruktury technicznej z prośbą o poprawę stanu przestrzeni publicznych, jak również policjantom planującym  i odprawiającym do służby patrolowej.

 

W najbliższym czasie planowane są kolejne spotkania międzyinstytucjonalnej grupy roboczej podczas, których dokonany zostanie przegląd infrastruktury technicznej kolejnych osiedli na terenie Sanoka. Stwierdzone  nieprawidłowości zostaną przesłane do odpowiedzialnych podmiotów.

 

W związku z powyższym Policja apeluje do mieszkańców Sanoka o wzięcie czynnego udziału w programie prewencyjnym poprzez typowanie miejsc niebezpiecznych. Własne spostrzeżenia i uwagi dotyczące poprawy bezpieczeństwa należy bezpośrednio przekazywać swojemu dzielnicowemu lub włączyć się w działalność międzyinstytucjonalnej grupy roboczej. Z dzielnicowym można skontaktować się osobiście podczas obchodów dzielnicy, w osiedlowych punktach przyjmowania interesantów lub telefonicznie nr tel. 997.

 

Podjęte działania z pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu sanockiego.  

           

 

 

 

Powrót na górę strony