Akcja "Bezpieczne ferie" - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

  • informacje dla nieslyszacych

Wydarzenia

Akcja "Bezpieczne ferie"

Data publikacji 20.01.2010

W związku z trwającym już w niektórych województwach okresem ferii zimowych sanocka Policja prowadzi działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa przebywającym na terenie naszego powiatu uczestnikom zarówno zorganizowanego, jak i niezorganizowanego wypoczynku.

W związku z trwającym już w niektórych województwach okresem ferii zimowych sanocka Policja prowadzi działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa przebywającym na terenie naszego powiatu uczestnikom zarówno zorganizowanego, jak i niezorganizowanego wypoczynku.

 

Akcja ma na celu ograniczenie i eliminowanie sytuacji skutkujących zagrożeniem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży oraz zapobieganie zachowaniom niezgodnym z prawem.

 

Policjanci będą przeprowadzać spotkania  z uczestnikami zimowego wypoczynku oraz kadrą opiekuńczo- wychowawczą zimowisk. Tematyka zajęć obejmuje prewencję kryminalną oraz szeroko rozumiane pojęcie bezpieczeństwa, w tym  m.in. zachowanie się na drodze.

 

W ramach działań będą również kontrolowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu w zakresie dostępu do niego osób małoletnich.

 

Policja włącza się także w działania zainicjowane przez szkoły, świetlice środowiskowe zajmujące się organizacją czasu dzieci spędzających ferie w miejscu zamieszkania.

 

  • Foto: Archiwum KPP
Powrót na górę strony