Wydarzenia

REAGUJĘ- Bezpieczniej się czuję

Data publikacji 23.02.2011

Co robić aby nie stać się ofiarą przestępstwa? Jakie niebezpieczeństwa czyhają na osoby w starszym wieku? Jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia? W jaki sposób można złożyć zawiadomienie o przestępstwie? Na te i wiele innych pytań będą odpowiadać sanoccy policjanci podczas organizowanych spotkań.

Co robić aby nie stać się ofiarą przestępstwa? Jakie niebezpieczeństwa czyhają na osoby w starszym wieku? Jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia? W jaki sposób można złożyć zawiadomienie o przestępstwie? Na te i wiele innych pytań będą odpowiadać sanoccy policjanci podczas organizowanych spotkań.

 

Komenda Powiatowa Policji w Sanoku od maja 2010 roku prowadzi program prewencyjny pn. „ Reaguję- Bezpieczniej się czuję”. Głównym celem tego programu jest budzenie u społeczności lokalnej poczucia obowiązku zgłaszania organom ścigania informacji o przestępstwach i wykroczeniach, których są świadkami.

 

Od lutego br. zakres prowadzonych przedsięwzięć został poszerzony. Mowa tu o działaniach skierowanych przede wszystkim do osób starszych.

 

Seniorzy to najczęściej osoby miłe, sympatyczne i dobroduszne. Kierując się dobrocią serca pragną pomagać ludziom potrzebującym. Niestety takie cechy charakteru wykorzystują w swoich działaniach przestępcy.

 

Dlatego też policjanci będą prowadzić działania zmierzające do uświadamiania osób starszych na temat zagrożeń, na które są szczególnie narażeni. Przekazane zostaną również informacje jakich sytuacji należy unikać, aby nie stać się ofiarą przestępstwa.

 

Funkcjonariusze, wraz z przedstawicielami różnych urzędów i instytucji, będą spotykać się z osobami starszymi i tłumaczyć im co mogą zrobić, aby nie zostać pokrzywdzonymi. Policjanci wyjaśnią sposoby działania przestępców w stosunku do osób starszych oraz postarają się przekonać ich do właściwych i bezpiecznych zachowań.

 

Ponadto spotkania informacyjne zostaną połączone z zajęciami praktycznymi z zakresu elementów samoobrony. Ćwiczenia te prowadzić będzie funkcjonariusz posiadający specjalne wyszkolenie.

 

Powyższe działania z pewnością przyczynią się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa osób starszych oraz zmniejszą ryzyko stania się ofiarą przestępstwa.

Powrót na górę strony