Debaty społeczne na rzecz bezpieczeństwa
Policjanci zorganizowali dwie debaty ewaluacyjne poświęcone tematyce bezpieczeństwa. Funkcjonariusze spotkali się z mieszkańcami osiedla Posada oraz Wójtostwo. Na spotkaniu policjanci omówili zrealizowane dotąd działania wynikające z kierowanych do Policji rekomendacji. Zaprezentowali również dotychczasowe funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie sanockim.
W tym tygodniu odbyły się dwie debaty z cyklu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ. Bezpieczna Dzielnica". Podczas pierwszej debaty tematem było bezpieczeństwo w dzielnicy Posada, natomiast na kolejnej policjanci poruszali zagadnienie bezpieczeństwa w dzielnicy Wójtostwo. Organizatorem debat była Komenda Powiatowa Policji w Sanoku, przy współpracy z Osiedlowym Domem Kultury Puchatek oraz Spółdzielnią Mieszkaniową Autosan.
Program obydwu debat wyglądał podobnie. Spotkania rozpoczynał kom. Tomasz Balawajder Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku, który witał zaproszonych gości: przedstawicieli władz samorządowych, członków rad dzielnic oraz wszystkich uczestników.
W roli prelegentów wystąpili: asp. Anna Strzyżowska Kierownik Rewiru Dzielnicowych, asp. Izabela Rowińska-Ciępiel Asystent Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku oraz mł. asp. Krystian Uzdejczyk Specjalista Zespołu Organizacji Służby i Zarządzania Kryzysowego.
Policjanci podsumowali wnioski i postulaty, które zostały zgłoszone przez mieszkańców dzielnic na wcześniejszych spotkaniach. Omówili podjęte działania z zakresu profilaktyki, a także funkcjonowanie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Podczas spotkania poruszano zagadnienia związane z bezpieczeństwem, zwracając szczególną uwagę na osiedle Wójtostwo i Posadę.
Uczestnicy po wysłuchaniu prelekcji mogli przedstawić swoje oczekiwania w zakresie bezpieczeństwa i zagrożeń, na jakie są narażeni mieszkańcy poszczególnych dzielnic. Podczas dyskusji uczestnicy wraz z organizatorami starali się wypracować wspólne działania na rzecz eliminacji zagrożeń.
Takie spotkania pozwalają na wymianę informacji na linii społeczeństwo - policja oraz umożliwiają poznanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w kwestii wzajemnej komunikacji oraz działań na rzecz bezpieczeństwa.
Dziękujemy za pomoc w organizacji debaty i udostępnienie sal w Spółdzielni Mieszkaniowej Autosan oraz w Osiedlowym Domu Kultury Puchatek. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w debacie.
Tego typu spotkania będą kontynuowane. O terminach i miejscach będziemy informować.