Wydarzenia

Nie dały się oszukać fałszywemu wnuczkowi

Data publikacji 21.02.2012

Wczoraj na terenie Sanoka doszło do czterech prób dokonania oszustwa metodą na tzw. „ wnuczka”. Do sanoczanek zadzwonił mężczyzna , który podając się za krewnego, prosił starsze kobiety o pożyczenie pieniędzy. Na szczęście osoby były czujne i żadna z pań nie dała się oszukać. O zdarzeniu powiadomiły sanocką Policję.

Wczoraj na terenie Sanoka doszło do czterech prób dokonania oszustwa metodą na tzw. „wnuczka”. Do sanoczanek zadzwonił mężczyzna, który podając się za krewnego, prosił starsze kobiety o pożyczenie pieniędzy. Na szczęście osoby były czujne i żadna z pań nie dała się oszukać. O zdarzeniu powiadomiły sanocką Policję.

 

Wczoraj przed południem na renie Sanoka doszło do czterech prób dokonania przestępstwa metodą na tzw. „wnuczka”. Do starszych kobiet zadzwonił mężczyzna podający się za krewnego. Poprosił o pożyczenie pieniędzy. Oszust twierdził, że był sprawcą wypadku drogowego i potrzebuje kilkudziesięciu tysięcy złotych na zapłacenie odszkodowania. Na szczęście kobiety okazały się czujne. Słyszały o takich przypadkach w mediach. O próbie oszustwa powiadomiły Policję.

 

Sanoccy policjanci przestrzegają przed tym zagrożeniem. Bądźmy rozważni ,ostrożni i podejrzliwi, wobec osób, które proszą nas o pieniądze. Najczęściej ofiarami przestępstw na tzw. „wnuczka” padają osoby starsze i samotnie mieszkające. Ludzi tych cechuje dobroć oraz chęć niesienia bezinteresownej pomocy tym, którzy tego potrzebują. Niestety, pozytywne cechy charakteru wykorzystują często przestępcy. Apelujemy, aby w razie jakichkolwiek wątpliwości co do wiarygodności rozmówcy zawsze skontaktować się z rodziną. W przypadku obaw i podejrzeń należy niezwłocznie powiadomić Policję.

 

Niewątpliwie duży wpływ na zwiększenie świadomości osób starszych mają działania prewencyjne podejmowane przez sanockich policjantów. Funkcjonariusze w ramach programu pn. „Reaguję - bezpieczniej się czuję” prowadzą spotkania, w trakcie których rozmawiają z seniorami i przestrzegają ich przed ewentualnymi zagrożeniami. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na oszustwa na tzw. „wnuczka”, „policjanta”, „pracownika pomocy społecznej” itp. Tłumaczą, jak działają sprawcy oraz apelują o każdorazowe zgłaszanie na Policję podejrzanych sytuacji.

  • Foto: KPP Sanok
Powrót na górę strony