Międzynarodowy Dzień i Tydzień Mediacji 2019 - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Międzynarodowy Dzień i Tydzień Mediacji 2019

Data publikacji 14.10.2019

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada w czwartek, 17 października. Ustanowienie tego dnia służy popularyzacji wiedzy związanej z metodami pokojowego rozwiązywania konfliktów. Dziś rozpoczyna się Tydzień Mediacji - ogólnopolska kampania zainicjowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Policja jest jednym z partnerów tych działań.

Tydzień Mediacji potrwa od 14 do 18 października 2019 r. Przez cały czas trwania kampanii, m.in. w sądach i siedzibach organizacji pozarządowych dyżurować będą mediatorzy, którzy udzielą bezpłatnych porad i informacji o korzyściach płynących z mediacji. Także w komendzie wojewódzkiej oraz w komendach miejskich i powiatowych Policji można dowiedzieć się, jak skierować sprawę do mediacji, jak ona przebiega i czym skutkuje.

Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego strony rozwiązania sporu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale neutralnego i bezstronnego mediatora. Taka osoba wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga w dojściu do porozumienia.

Program obchodów Tygodnia Mediacji i listy dyżurów mediatorów można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości. Podobne informacje można znaleźć na stronach internetowych prokuratur i sądów.

Szczegółowe informacje o metodzie pokojowego rozwiązywania konfliktów jaką są mediacje, znajdziesz na stronie www.mediacja.gov.pl.