Zdarzenia drogowe z udziałem motocyklistów - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Zdarzenia drogowe z udziałem motocyklistów

Data publikacji 21.10.2019

Pogoda sprzyja motocyklowym wycieczkom. Nie wszyscy jednak przestrzegają przepisów i kierują się rozwagą. Przez weekend doszło do trzech zdarzeń z udziałem motocyklistów. Policja apeluje o ostrożność.

Na drogach powiatu sanockiego można spotkać  sporą grupę miłośników jednośladów. Niestety dość często dochodzi do wypadków z ich udziałem. W zderzeniu z samochodem mają znacznie mniejsze szanse, by wyjść z tego bez obrażeń. Będąc uczestnikami ruchu drogowego musimy pamiętać o przestrzeganiu przepisów i o zasadach bezpieczeństwa na drodze, a zwłaszcza o bezpiecznym zachowaniu się wobec innych kierujących, również motocyklami.

W sobotę po godz. 14 w Wujskiem doszło do wypadku z udziałem motocyklisty. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący jednośladem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w samochód Mercury. 23-letni motocyklista z rozległymi obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Tego samego dnia około godz. 15 w Strachocinie kierujący motocyklem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu fiatem i doprowadził do zderzenia. Na szczęście motocyklista nie odniósł poważnych obrażeń. Dodatkowo motocykl nie był zarejestrowany, nie posiadał również obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Również w sobotę przed godz. 19 w Pobiednie doszło do zderzenia samochodu z motocyklem. W tym przypadku kierujący jednośladem odjechał z miejsca zdarzenia. W sprawie prowadzone jest postępowanie.

Apelujemy do motocyklistów o bezpieczną i rozważną jazdę, o unikanie ryzykownych manewrów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg. Natomiast kierowcom samochodów przypominamy, że motocykliści to równorzędni uczestnicy ruchu. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji.