Wydarzenia

Zarzuty dla 17-latka za usiłowanie kradzieży i krótkotwałe użycie pojazdu

Data publikacji 04.03.2020

Końcem lutego, sanocka policja została poinformowana o usiłowaniu kradzieży fiata seicento oraz kradzieży innego pojazdu tej samej marki. Okazało się, że sprawcą obu tych czynów jest 17-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Policjanci ustalili, że w ubiegłym roku usiłował ukraść to samo seicento.

Końcem lutego, policjanci z Komedny Powiatopwej Policji w Sanoku zostali poinformowani o usiłowaniu kradzieży fiata seicento. Sprawca, poprzez wybicie bocznej szyby samochodu, dostał się do wnętrza pojazdu. Z nieustalonych przyczyn nie udało mu się uruchomić samochodu. Inny pokrzywdzony zawiadomił, że w tym samym czasie nieznany sprawca ukradł pojazd marki Fiat Seicento. Oba samochody zaparkowane były w Sanoku na ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego.

W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że sprawcą jest 17-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży jednego z pojazdów, krótkotrwałego użycia drugiego oraz kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień. Młody człowiek przyznał się do winy. Wkrótce odpowie przed sądem.

Okazało się, że w połowie listopada 2019 r. 17-latek usiłował ukraść to samo seicento, jenak z niewiadomych przyczyn nie udało mu się go wtedy uruchomić. Wówczas sprawa została przekazana do sądu rodzinnego z uwagi, że w momencie popełnia czynu nie miał ukończonych 17 lat.

Powrót na górę strony