Wydarzenia

Tydzień na rzecz bezpieczeństwa w Stalowej Woli

Data publikacji 22.07.2021

W okresie ostatnich kilku dni policjanci aktywnie uczestniczyli w działaniach podejmowanych na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu stalowowolskiego. Funkcjonariusze kontrolowali trzeźwość kierowców i uczestniczyli w spotkaniach profilaktycznych.

Mundurowi wspólnie z przedstawicielami Polskich Linii Kolejowych i przy gościnnym udziale Telewizji Miejskiej „Stella” wzięli udział  w ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny Piątek”, prowadzonej na przejazdach kolejowych w naszym regionie. Podczas prowadzonych działań policjanci wręczali kierującym materiały w postaci poradnika dla kierowców, oraz omawiali zasady bezpiecznego pokonywania przejazdów kolejowych.

Ponadto we wtorkowy poranek funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili akcję prewencyjną pn. „Trzeźwy Poranek”. Policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców, którzy przemieszczali się po drogach powiatu stalowowolskiego. Głównym celem powyższych działań było wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących.

W trakcie trwania letniego wypoczynku mundurowi z Zespołu Profilaktyki Społecznej kolejny tydzień poświęcili na edukację dzieci i młodzieży, która spędza czas na obozach i koloniach na terenie powiatu. Profilaktycy odwiedzili m in.  świetlicę „Promyczek” w Stalowej Woli, mieszczącą się w Klasztorze Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Mundurowi dokonywali również sprawdzeń niestrzeżonych zbiorników wodnych, gdzie mogłyby przebywać osoby kąpiące się w miejscach niebezpiecznych.

Powrót na górę strony