Wydarzenia

Policjanci sprawdzali miejsca przebywania osób bezdomnych

Data publikacji 13.12.2021

Policjanci podejmują wzmożone działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu chłodów. W nocy temperatura spada poniżej zera. To wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych. W miniony piątek, stalowowolscy mundurowi wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i kierownikiem Schroniska dla bezdomnych mężczyzn Im. Św. Brata Alberta w Stalowej Woli sprawdzali miejsca, w których przebywają bezdomni na terenie naszego miasta.

Jak co roku, w okresie jesienno-zimowym sprawdzają opuszczone budynki, ogródki działkowe, parki i skwery. Za każdym razem informują osoby bez stałego miejsca zamieszkania o ośrodkach udzielających pomocy w takich przypadkach. Niestety zwykle mundurowi spotykają się z odmową skorzystania z tej formy pomocy. Sprawdzany jest również ogólny stan zdrowia, a w przypadkach wymagających interwencji medycznej na miejsce wzywane są odpowiednie służby.

Podczas patroli funkcjonariusze zwracają również uwagę na osoby, które mogą być pod wpływem alkoholu i znajdować się w okolicznościach zagrażających ich życiu. Dzięki aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy może podzielić się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń, występujących w jego miejscu zamieszkani, w tym o miejscach przebywania osób bezdomnych.

Apelujemy do mieszkańców, aby reagowali na widok osoby bezdomnej, leżącej, nietrzeźwej - dla takich osób niska temperatura może okazać się śmiertelnie niebezpieczna. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

Powrót na górę strony