Wydarzenia

Grozili ochroniarzom, którzy próbowali ich zatrzymać. Zostali tymczasowo aresztowani

Data publikacji 08.02.2022

Sąd w Stalowej Woli aresztował na trzy miesiące dwóch mężczyzn, którzy grozili przedmiotem przypominającym broń pracownikom ochrony na terenie jednej z galerii handlowych w Stalowej Woli. Policjanci zebrali dowody na to, że sprawcy mają na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w Stalowej Woli. Pracownicy firmy ochroniarskiej, wśród klientów galerii handlowej rozpoznali dwóch mężczyzn, mogących dokonywać  kradzieży sklepowych. Postanowili ich zatrzymać. Wtedy doszło do szarpaniny, podczas której jeden z mężczyzn wyciągnął przedmiot przypominający broń palną.

Sprawcom udało się zbiec, jednak szybka i zdecydowana reakcja policjantów doprowadziła do zatrzymania obydwu mężczyzn na terenie nadsańskich błoni.

Funkcjonariusze ustalili tożsamość obu mężczyzn. To mieszkańcy jednego z miast województwa wielkopolskiego, w wieku 18 i 27 lat. Przedstawiono im zarzuty kierowania gróźb karalnych i kradzieży. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli wobec obu sprawców sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Stalowowolscy  policjanci, którzy pracowali nad wyjaśnieniem tej sprawy ustalili, że zatrzymani mają na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa. Podejrzewani są o dokonywanie kradzieży w wielu miastach. Ich łupem padały głównie markowe kosmetyki o znacznej wartości.

Powrót na górę strony