Wydarzenia

„Bezpieczne ferie 2022” ze stalowowolska policją

Data publikacji 09.02.2022

Policjanci z zespołu profilaktyki społecznej miniony tydzień spędzili na edukacji dzieci i młodzieży w związku ze zbliżającymi się feriami na terenie naszego województwa. Tegoroczne ferie zimowe w województwie podkarpackim rozpoczną się 14 lutego i potrwają do 27 lutego br. Podczas spotkań funkcjonariusze przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Stalowowolscy policjanci spotykali się z uczniami szkół podstawowych, aby omówić zasady bezpiecznego zachowania podczas zabaw na świeżym powietrzu w okresie zimowym. Dzieci mogły dowiedzieć się co to są zachowania ryzykowne i jak zachować się w przypadku, gdy dojdzie do niebezpiecznych sytuacji. Policjanci zachęcali również do używania elementów odblaskowych.

W trakcie spotkań policjanci nawiązywali również do akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której celem jest promowanie zasad bezpiecznego spędzania wolnego czasu, a także bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych. Zachęcali ponadto do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Śnieżny Dekalog”. Konkurs przeznaczony  jest dla dzieci i młodzieży do lat 16 i trwa do 4 marca tego roku. Podczas spotkań uczniowie otrzymywali materiały profilaktyczne, a najmłodsi elementy odblaskowe przekazane przez fundację PZU, których rolą jest podniesienie bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony