Wydarzenia

Bezpieczne ferie ze stalowowolskimi policjantami

Data publikacji 18.02.2022

Na terenie województwa podkarpackiego trwają ferie zimowe. Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas ferii, to priorytet w działaniach stalowowolskich policjantów. Funkcjonariusze spotykają się z dziećmi i z młodzieżą, uczestniczącymi w zorganizowanych zajęciach na terenie miasta i powiatu, rozmawiają o bezpiecznym wypoczynku oraz zagrożeniach, z jakimi mogą spotkać się w tym czasie.

Stalowowolska policja prowadzi działania profilaktyczne pod nazwą "Bezpieczne ferie 2022". Policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Dotychczas odwiedzili dzieci spędzające ferie w miejscowości Przyszów oraz uczestników półkolonii w Stalowej Woli.

Podczas spotkań omówiono zasady bezpiecznych zachowań w trakcie spędzania wolnego czasu. Policjanci zachęcali do używania elementów odblaskowych, informując o ich obowiązkowym noszeniu poza terenem zabudowanym po zmroku. Podczas spotkań nawiązywali do założeń kampanii profilaktyczno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Ponadto dzieci i młodzież miały możliwość zapoznania się z wyposażeniem policjantów stosowanym podczas codziennej służby. Najmłodszym wręczono elementy odblaskowe przekazane przez Fundację PZU.

Działania funkcjonariuszy skupiły się też na sprawdzaniu miejsc grupowania się młodzieży, w celu eliminacji ryzykownych zachowań oraz wspólnych kontroli placówek handlowych wraz z pracownikami Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pod kątem przestrzegania zakazu sprzedaży alkoholu małoletnim. Ponadto policjanci z wydziału ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem wyjeżdżających na zimowy wypoczynek, kontrolując autokary przewożące dzieci i młodzież.

  • Na zdjęciu znajdują się policjanci w mundurach oraz dzieci w klasie szkolnej
  • Na zdjęciu znajduje się policjantka, nauczycielka oraz dzieci w szkolnej klasie oglądający prezentację na ekranie
  • Na zdjęciu znajduje się umundurowana  policjantka oraz autokar stojący na parkingu w porze dziennej
Powrót na górę strony