Wydarzenia

Policyjna maskotka odwiedziła dzieci z Ukrainy

Data publikacji 11.03.2022

Mija kolejny tydzień, od kiedy do naszego kraju docierają osoby szukające schronienia przed wojną toczącą się za naszą wschodnią granicą. Wśród tych osób, są również te najbardziej bezbronne, wymagające szczególnej opieki i pomocy.

W Stalowej Woli zorganizowany został punkt recepcyjny dla dzieci z domów dziecka z terenu Ukrainy. Wraz ze swoimi opiekunami dzieci będące w różnym stanie zdrowia i kondycji psychicznej mogą liczyć u nas na chwilę wytchnienia i odpoczynku przed wyjazdem w dalszą podróż. Chcąc wywołać uśmiech na ich twarzach funkcjonariusze stalowowolskiej komendy wraz z policjantami z Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie oraz młodzieżą klas o profilu policyjnym  Zespołu Szkół nr 1 w Stalowej Woli zorganizowali spotkanie z maskotką podkarpackiej policji. Pluszowy miś odwiedził dziś miejsce,  w którym przebywają najmłodsi, by choć na chwilę przenieść ich w bajkowy świat. Z uwagi na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wewnątrz budynku obowiązuje zakaz utrwalania ich wizerunków.

W trakcie spotkania dla dzieci nie zabrakło słodyczy i drobnych upominków przygotowanych przez funkcjonariuszy i młodzież z klas mundurowych. Najmłodsi nie kryli swego zadowolenia, na ich twarzach pojawił się szczery uśmiech.

Opiekunom wręczano ponadto ulotkę w języku ukraińskim dotyczącą m.in. problematyki handlu ludźmi i zaginięć osób, przeznaczoną dla uchodźców z Ukrainy.

  • Na zdjęciu znajdują się uczniowie klas policyjnych  i wolontariuszka oraz białe reklamówki
  • Na zdjęciu znajdują się uczniowie klas policyjnych, radiowóz na parkingu z w porze dziennej
  • Na zdjęciu znajdują się uczniowie klas policyjnych trzymający białe reklamówki w porze dziennej
  • Na zdjęciu znajduje się umundurowany policjant, pluszowa maskotka policyjna, wolontariusze oraz uczniowie klas policyjnych stojący przed budynkiem ośrodka sportu w porze dziennej
  • Na zdjęciu znajduje się policyjna maskotka pluszowa, wolontariusze oraz młodzież z klas mundurowych przed którymi stoją białe reklamówki z logo policji
  • Na zdjęciu znajdują się uczniowie klas mundurowych stojący przed budynkiem ośrodka sportu
Powrót na górę strony