Wydarzenia

Pierwszy dzień wiosny wspólnie z dziećmi z Ukrainy

Data publikacji 22.03.2022

Mija kolejny tydzień, od kiedy do naszego kraju docierają osoby szukające schronienia przed wojną toczącą się za naszą wschodnią granicą. Wśród nich są dzieci. Aby na chwilę mogły zapomnieć o troskach, funkcjonariusze i młodzież z klas o profilu policyjnym, zorganizowali dla nich spotkanie z maskotką podkarpackiej Policji.

Funkcjonariusze ze Stalowej Woli wspólnie z policjantami Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i młodzieżą klas o profilu policyjnym z Zespołu Szkół nr 1 w Stalowej Woli, w pierwszy dzień wiosny, zorganizowali spotkanie z maskotką podkarpackiej policji. Chcieli w ten sposób wywołać uśmiech na twarzach dzieci.

Pluszowy miś odwiedził miejsce, w którym przebywają najmłodsi, by choć na chwilę przenieść ich w bajkowy świat. W trakcie spotkania dla dzieci nie zabrakło słodyczy i drobnych upominków, w tym pluszowych misiów, przygotowanych przez funkcjonariuszy i młodzież z klas mundurowych. Najmłodsi nie kryli swego zadowolenia, na ich twarzach pojawił się szczery uśmiech, a wspólne zabawy z uczniami, chociaż na chwilę pozwoliły zapomnieć o tragicznych wydarzeniach.

Opiekunom wręczano ulotki profilaktyczne w języku ukraińskim dotyczące m.in. problematyki handlu ludźmi i zaginięć osób, przeznaczoną dla uchodźców z terenów objętych działaniami wojennymi. Przybliżono problemy z jakimi mogą się spotkać obywatele Ukrainy i gdzie mogą szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych.

  • miś policyjny bawiący się z dziećmi stojąc przy stole
  • policyjny mis gra w piłkę z chłopcem
  • miś policyjny macha bawiąc się z dziećmi
  • miś policyjny bawiący się z dziećmi
  • ulotki prewencyjne rozdawane obywatelom Ukrainy
  • Policyjny miś, funkcjonariusze, młodzież z klas mundurowych oraz dzieci uchodźców z Ukrainy
Powrót na górę strony