Wydarzenia

Trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymanych przez policjantów

Data publikacji 05.04.2022

W ciągu kilku godzin funkcjonariusze stalowowolskiej komendy zatrzymali trzech pijanych kierowców, poruszających się po drogach powiatu. Dwóch z kierujących miało blisko promil alkoholu w organizmie. Ponadto jeden z mężczyzn poruszał się pojazdem, który nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Wczoraj przed godziną 19. w miejscowości Jastkowice policjanci zatrzymali do kontroli osobowe BMW, kierowane przez 27-letniego mieszkańca gminy Pysznica. Badanie wykazało u niego 0,9 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo jego pojazd nie przeszedł badań technicznych w terminie. Za to wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 3000 zł.

Niespełna dwie godziny później w Zbydniowie, mundurowi zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego. Jak się okazało 41-letni mieszkaniec gminy Gorzyce poruszający się volkswagenem miał w organizmie 0,7 promila alkoholu.

Trzeci z kierowców został ujawniony tuż przed północą w miejscowości Kępie Zaleszańskie. Do kontroli drogowej policjanci zatrzymali pojazd marki Renault, kierowany przez 32-latka z gminy Grębów. Mężczyzna kierował samochodem w stanie po użyciu alkoholu, gdyż badanie wykazało u niego 0,42 promila w organizmie. Za to wykroczenie grozi mu kara aresztu lub grzywna.

Cała trójka straciła już prawo jazdy. Wobec wszystkich ujawnionych nietrzeźwych kierujących zostanie wszczęte postępowanie o przestępstwo lub wykroczenie, które swój finał znajdzie w sądzie.

Powrót na górę strony