Wydarzenia

Surowe konsekwencje za brawurę na drodze

Data publikacji 08.04.2022

Niemal każdego dnia, policjanci spotykają się z kierującymi, którzy nie zważając na obowiązujące przepisy stanowią realne zagrożenie nie tylko dla siebie ale także dla innych uczestników ruchu. Tylko wczoraj, funkcjonariusze stalowowolskiej drogówki, zatrzymali dwóch piratów drogowych, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Obaj stracili uprawnienia do kierowania pojazdami, zostali ukarani mandatami, a na ich konta trafiły punkty karne.

Wczoraj około południa, na ul. Solidarności w Stalowej Woli, policjanci ruchu drogowego, kontrolowali z jaką prędkością poruszają się kierowcy, jadący tym odcinkiem drogi. Ich uwagę zwrócił dość szybko poruszający się opel. Zmierzyli jego prędkość. Okazało się, że w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, kierujący pędził z prędkością 124 km/h. Za kierownicą opla siedział 45-letni mieszkaniec naszego miasta.

Tego samego dnia, około godz. 16, w miejscowości Zaleszany, funkcjonariusze zakończyli brawurową jazdę kierowcy osobowego audi. 25-letni mieszkaniec gminy Radomyśl nad Sanem, w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 126 km/h.

Obaj kierowcy zostali ukarani mandatami w wysokości 2,5 tysiąca złotych, 10 punktami karnymi oraz stracili prawa jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Powrót na górę strony