Wydarzenia

Działania profilaktyczne „Otwarci i odpowiedzialni” z udziałem młodzieży i gości z Ukrainy

Data publikacji 26.04.2022

W Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli odbyła się wczoraj konferencja pod nazwą „Otwarci i odpowiedzialni”. W spotkaniu wzięła udział młodzież ze szkół średnich z terenu naszego miasta wraz z opiekunami oraz Starosta Powiatu Stalowowolskiego Janusz Zarzeczny. Gośćmi byli również państwo Koren z Ukrainy.

Tematem przewodnim wydarzenia była tematyka łamania praw człowieka, co ma bezpośredni związek z obecną sytuacją w Ukrainie. Po przybliżeniu młodzieży aktów prawnych regulujących prawa człowieka, w formie multimedialnej przedstawiono również przykłady łamania praw człowieka w różnych zakątkach świata. Następnie pan Wołodymir i jego córka Natasza emocjonalnie przekazali, jak wyglądała ich droga ucieczki oraz obraz Ukrainy widziany oczyma uczestników tych wydarzeń.

Młodzież chętnie zadawała pytania związane z sytuacją panującą u naszych wschodnich sąsiadów oraz o różnice występujące w przekazie tych informacji. Całość wypowiedzi ukraińskich gości była tłumaczona bezpośrednio w trakcie rozmowy przez Halinę Wojtak - Ukrainkę, która od wielu lat mieszka w Polsce. Natasza Koren, w imieniu swoim i znajomych, podziękowała wszystkim Polakom za tak serdeczne przyjęcie.

W konferencji wzięło udział blisko 250 osób, w tym klasy o profilu wojskowym i policyjnym oraz lokalne media.

Powrót na górę strony