Wydarzenia

Wjechał w ogrodzenie posesji, był kompletnie pijany

Data publikacji 29.04.2022

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ze Stalowej Woli zatrzymali kierowcę fiata, który wjechał w ogrodzenie posesji. Mężczyzna był kompletnie pijany, miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godz. 10, oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Turbia, gdzie kierujący samochodem marki Fiat Ducato z lawetą wjechał w przepust drogowy, a następnie w ogrodzenie prywatnej posesji. Na miejsce udali się policjanci z ruchu drogowego, którzy zastali tam,  40-letniego mieszkańca gminy Zbydniów. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości kierowcy, okazało się, że był on kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 3,4 promila alkoholu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu. 40-latek został zatrzymany i doprowadzony do stalowowolskiej jednostki policji.

Po raz kolejny apelujemy, aby po wypiciu alkoholu nie wsiadać za kierownicę pojazdu. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagraża życiu i zdrowiu nie tylko kierującego, ale także innych użytkowników dróg.

Powrót na górę strony