Wydarzenia

Spotkania policyjnych profilaktyków z dziećmi i młodzieżą

Data publikacji 04.05.2022

W ubiegłym tygodniu policjanci ze Stalowej Woli brali udział w wielu przedsięwzięciach związanych z promowaniem bezpiecznych zachowań na drodze. Mundurowi uczestniczyli między innymi w dniach otwartych Zespołu Szkół nr 1 w Stalowej Woli oraz brali udział w spotkaniach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podobnie jak w latach ubiegłych w Zespole Szkół nr 1 w Stalowej Woli, odbyły się Dni Otwarte. Dzięki obecności mundurowych, uczniowie szkół podstawowych, zainteresowani nauką w tej szkole, mogli zapoznać się z ofertą klasy o profilu policyjnym. Odwiedzający mieli możliwość poznać specyfikę policyjnej służby. Policyjne stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony odwiedzających szkołę, szczególnie tych, którzy swoją dalszą naukę chcą kontynuować w klasach o profilu mundurowym.

Kolejną okazją do spotkania z mundurowymi były Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Celem turnieju jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez kształtowanie wśród uczniów znajomości przepisów. Współorganizatorem rywalizacji był Automobilklub w Stalowej Woli. Turniej przeprowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego stalowowolskiej komendy.

Inspirując do rozszerzania swojej wiedzy o bezpieczeństwie na drodze, funkcjonariusze wzięli również udział w majówkowym spotkaniu dla dzieci. Spotkanie odbyło się na placu manewrowym i zostało zorganizowane przez lokalny ośrodek szkolenia kierowców. Była to okazja do zapoznania najmłodszych uczestników ruchu drogowego z podstawowymi przepisami. Pod okiem instruktorów dzieci mogły wykorzystać nabyte umiejętności poruszając się swoim rowerem czy hulajnogą po specjalnie do tego przystosowanym placu manewrowym.

  • Na zdjęciu znajduje się policjantka z dzieckiem w radiowozie
  • Na zdjęciu znajduje się budynek szkoły przed którym stoi grupa młodzieży przy policyjnym namiocie
  • Na zdjęciu znajduje się młodzież siedząca w ławkach w sali lekcyjnej oraz umundurowany policjant
  • Na zdjęciu znajduje się policjantka oraz dzieci na placu manewrowym
  • Na zdjęciu znajduje się młodzież z instruktorem w namiocie podczas nauki resuscytacji na fantomie
  • Na zdjęciu znajdują trzy dyplomy oraz policyjna maskotka leżaca na stole
Powrót na górę strony