Wydarzenia

Stalowowolscy policjanci ocenili wiedzę uczniów dotyczącą bezpieczeństwa

Data publikacji 06.05.2022

Policjanci z wydziału ruchu drogowego i zespołu profilaktyki społecznej, we współpracy z Automobilklubem oraz Starostwem Powiatowym w Stalowej Woli, zorganizowali powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Konkurs zorganizowano dla szkół podstawowych. Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat stalowowolski w finale wojewódzkim.

W czwartek na terenie miasteczka ruchu drogowego przy Stowarzyszeniu "Przyjazna Dłoń" w Stalowej Woli, odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy konkursu musieli rozwiązać test wiedzy, zadanie z zakresu pierwszej pomocy oraz pokonać rowerem tor przeszkód. Turniej przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: 10–12 lat oraz starsi.

W I kategorii wiekowej zwyciężyła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Antoniowie, zaś w II kategorii wiekowej Publiczna Szkoła Podstawowa w Zbydniowie.

Zwycięzcy będą reprezentować powiat stalowowolski w kolejnych etapach. Nagrody ufundowała stalowowolska policja i Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli.

Celem tego typu turniejów jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa na drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu oraz popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności.

  • Na zdjęciu znajdują się uczestnicy konkursu trzymający nagrody  z policjantem stojący w sali
  • Na zdjęciu znajduje się trójka dzieci klękająca nad fantomem do ćwiczeń resuscytacji
  • Na zdjęciu znajduje się dziecko jadące na rowerze po torze przeszkód
  • Na zdjęciu znajduje się dziecko na rowerze na torze przeszkód
  • Na zdjęciu znajduje się dwie dorosłe osoby wręczające nagrody dzieciom będącym w sali
  • Na zdjęciu znajduje się baner policyjny oraz nagrody leżące na stole
Powrót na górę strony