Wydarzenia

„Pakiet S.O.S.” – koperta, która może uratować życie

Data publikacji 13.05.2022

Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli, mając na uwadze potrzebę podnoszenia bezpieczeństwa i zwiększenie skuteczności pomocy niesionej przez służby ratunkowe w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu dla mieszkańców naszego powiatu, inauguruje kampanię o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym. Wspólnie ze starostą stalowowolskim przygotowany został „Pakiet S.O.S.”, który skierowany jest do osób starszych, samotnych, przewlekle chorych i niepełnosprawnych.

„Pakiet S.O.S.” to karta, która zawiera niezbędne informacje dotyczące jej właściciela m.in. dane osobowe, telefony kontaktowe do osób najbliższych, zażywane leki, kontakt do lekarza rodzinnego itp. Umieszczenie koperty w widocznym miejscu umożliwi służbom medycznym szybki dostęp do ważnych informacji, dzięki którym może zostać uratowane ludzkie życie, gdyż czas w nagłych przypadkach odgrywa bardzo ważną rolę.

Poprzez dzielnicowych, ale również w trakcie spotkań profilaktycznych i we współpracy z podmiotami zajmującymi się osobami starszymi, chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób z naszego powiatu, tak aby „Pakiet S.O.S.” stał się dobrą praktyką w domach ludzi starszych i schorowanych.

„Pakiet S.O.S.” daje możliwość modyfikacji w zależności od potrzeb. Jednym z projektów jest pakiet w wersji anglojęzycznej, który można wykorzystać w firmach transportowych dla kierowców pracujących w ruchu międzynarodowym. Pakiet może być również przydatny dla kierowców podróżujących prywatnymi samochodami, a informacje w nim zawarte mogą być przydatne dla służb np. podczas wypadków drogowych.

Jest to kolejny wspólny projekt stalowowolskiej policji i starostwa powiatowego mający na celu podnoszenie bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

  • Na zdjęciu znajduje się dwóch policjantów oraz starosta stalowowolski siedzący przy stole
    fot. Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli
  • Na zdjęciu znajdują się dwie koperty koloru biało czerwonego z napisem pakiet s.o.s.
  • Na zdjęciu znajdują się dwie koperty koloru biało czerwonego z napisem pakiet s.o.s. oraz dwie białe karty z miejscami do wykonania wpisu o danych osobowych
  • Na zdjęciu znajduje się dwóch policjantów oraz starosta stalowowolski siedzący przy stole
Powrót na górę strony