Wydarzenia

Szkolenie funkcjonariuszy pionu prewencji

Data publikacji 18.05.2022

W Komendzie Powiatowej Policji w Stalowej Woli odbyło się trzydniowe szkolenie pn. „Interwencje i reagowanie na niestandardowe zachowania osób, wobec których są one podejmowane”. Jego celem było doskonalenie wiedzy i umiejętności. Wzięli w nim udział funkcjonariusze pionu prewencji.

Trzydniowe szkolenie odbyło się w dniach od 26 do 28 kwietnia 2022 roku. Uczestniczyło w nim 56 policjantów wydziału prewencji stalowowolskiej komendy. Każdy dzień szkoleniowy rozpoczynał się od omówienia ogólnych zagadnień dotyczących interwencji policyjnych oraz podstaw prawnych stosowania środków przymusu bezpośredniego i broni palnej.

Podczas szkolenia, policyjny psycholog z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie, omówiła psychologiczne aspekty podejmowania interwencji i reagowania na niestandardowe zachowania. Ratownicy medyczni z firmy PLUS Centrum Rozwoju Ratownictwa w Rzeszowie, oprócz wykładu przeprowadzili instruktaż  w  zakresie udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. W trakcie zajęć uczestnicy doskonalili techniki samoobrony m.in. obezwładnianie agresywnego napastnika, chwyty i dźwignie transportowe oraz skuteczne wykorzystanie środków przymusu bezpośredniego w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Jesienią br., zaplanowano kolejną edycję tego szkolenia.

  • Policjanci ze Stalowej Woli w trakcie szkolenia
  • Policjanci ze Stalowej Woli w trakcie szkolenia
  • Policjanci ze Stalowej Woli w trakcie szkolenia
  • Policjanci ze Stalowej Woli w trakcie szkolenia
Powrót na górę strony