Wydarzenia

Obóz klas policyjnych z udziałem policjantów ze Stalowej Woli

Data publikacji 14.06.2022

Komenda w Stalowej Woli, od wielu lat współpracuje z Zespołem Szkół nr 1 im. W. Sikorskiego w Stalowej Woli, gdzie w klasach o profilu policyjnym realizowany jest specjalny program nauczania. W ramach współpracy zajęcia prowadzą również funkcjonariusze ze stalowowolskiej jednostki.

Uczniowie klas o profilu policyjnym biorą czynny udział w licznych akcjach profilaktycznych organizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Stalowej Woli. Od 30 maja do 2 czerwca br., funkcjonariusze brali udział w obozie zorganizowanym dla klas policyjnych. W trakcie prowadzonych zajęć, czniowie poznali bliżej zawód policjanta. Zajęcia obejmowały m.in. techniki interwencji, daktyloskopię oraz pokaz tresury psa służbowego. Ponadto funkcjonariusze przeprowadzili zajęcia z udzielania pierwszej, pokazali jak wyglądają oględziny miejsca zdarzenia oraz poszukiwania zaginionych osób.        

Podkreślić należy, że wymiernym efektem wieloletniej współpracy jest  fakt, że absolwenci klas policyjnych z ZS nr 1 im. W. Sikorskiego w  Stalowej Woli, aktualnie pełnią służbę w kilku jednostkach na terenie województwa podkarpackiego.

Na stronie ZS nr 1 im. W. Sikorskiego w  Stalowej Woli opublikowany został film z przeprowadzonych zajęć.

  • Na zdjęciu znajduje się policjant wraz z uczniami klas o profilu policyjnym na boisku szkolnym
  • Na zdjęciu znajduje się dwoje policjantów, pies służbowy oraz uczniowie klas o profilu policyjnym stojący w kompleksie leśnym
  • Na zdjęciu znajduje się radiowóz oraz policjant z uczniami klas mundurowych
  • Na zdjęciu znajduje się policjant oraz uczniowie klas policyjnych trzymający  tarcze z napisem policja
  • Na zdjęciu znajduje się policjant z uczniami klas mundurowych, którzy trzymają policyjne tarcze
Powrót na górę strony