Wydarzenia

Wspólnie o bezpieczeństwie na wakacjach

Data publikacji 20.06.2022

Mundurowi z Zespołu Profilaktyki Społecznej przy wsparciu policjantek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli spędzili kolejny tydzień na edukacji dzieci i młodzieży przed wakacyjnym wypoczynkiem.

Podczas kilku ostatnich dni stalowowolscy policjanci przeprowadzili szereg spotkań profilaktycznych z uczniami szkół podstawowych z terenu powiatu stalowowolskiego, dotyczących bezpiecznego wypoczynku. Wzięli udział w kilku imprezach plenerowych, podczas których, na stoiskach profilaktycznych organizowali konkursy z nagrodami dla uczestników i przypominali o zasadach bezpiecznego letniego wypoczynku. Funkcjonariusze edukowali najmłodszych, ale i dorośli mogli sprawdzić swoja wiedzę o szeroko pojętym bezpieczeństwie.

W działaniach promujących bezpieczny wypoczynek wziął również udział nietypowy pomocnik - wojskowy robot, który wzbudzał ogromne zainteresowanie poruszając się wśród uczestników zabawy, częstując przy tym słodkościami. Podczas wszystkich spotkań policjanci promowali akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Nagrody w konkursach, takie jak kamizelki i opaski odblaskowe oraz inne drobne upominki ufundowane zostały przez Fundację PZU, Miasto i Powiat Stalowowolski, Posła Rafała Webera i Senator Janinę Sagatowską.

  • Na zdjęciu znajduje się umundurowana policjantka z dzieckiem na tle baneru z napisem Policja
  • Na zdjęciu znajdują się dwie policjantki oraz dzieci siedzące w ławkach szkolnych w sali lekcyjnej
  • Na zdjęciu znajduje się umundurowana policjantka wraz z dziećmi oraz wojskowy robot w porze dziennej
Powrót na górę strony