Wydarzenia

"Bezpieczne wakacje” ze stalowowolską Policją

Data publikacji 04.07.2022

Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej kolejny tydzień spędzili na edukacji dzieci i młodzieży, przebywających na obozach i koloniach na terenie naszego powiatu. Funkcjonariusze przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Spotkania realizowane były w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Policjanci odwiedzili dzieci i młodzież przebywające na półkolonii w świetlicy „Wesoła Gromadka” w Stalowej Woli. Mundurowi zwracali uwagę na konieczność prawidłowego zachowania podczas poruszania się po drogach, zarówno przez pieszych, jak i rowerzystów. Apelowali o ostrożność przy poruszaniu się na rolkach, deskorolkach czy hulajnogach. Nie zabrakło również cennych rad, jak bezpiecznie spędzić czas nad wodą, w górach, w miejscu zamieszkania oraz o sposobie zachowania się w kontaktach z osobami obcymi.

Mundurowi odwiedzili także Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy ZHP „Na Kopcu” w Zaklikowie, gdzie z uczestnikami obozu omówione zostały podstawowe zasady bezpieczeństwa. Policjanci przypomnieli młodzieży, jak bezpiecznie spędzić czas nad wodą oraz jak zachować się w sytuacji kryzysowej, jaką może przynieść nagła zmiana pogody. Działania te przeprowadzono w związku z dynamicznymi zmianami pogodowymi w różnych częściach kraju i towarzyszącymi im niebezpiecznymi zjawiskami meteorologicznymi, które mogą stanowić zagrożenie dla osób odpoczywających na obozach na terenie kompleksów leśnych.

Powrót na górę strony