Wydarzenia

Piknik dla zdrowia w Stalowej Woli

Data publikacji 04.07.2022

Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli wzięli udział w dwudniowym pikniku pod hasłem "Zdrowe Życie" zorganizowanym przez Kancelarię Prezydenta RP. W spotkaniu, które odbyło się na Placu Piłsudskiego, brała udział Grażyna Ignaczak-Bandych - szefowa Kancelarii Prezydenta RP oraz prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

„Zdrowe Życie” to ogólnopolska akcja, której zadaniem jest promowanie profilaktyki i aktywizacja postaw prozdrowotnych wśród Polaków. Swoje stoisko zaprezentowała również stalowowolska policja. W trakcie imprezy przeprowadzone zostały konkursy dla dzieci na temat zdrowego odżywiania oraz testy sprawnościowe przy użyciu alkogogli i narkogogli. Zarówno młodsi, jak i starsi mogli sprawdzić, jak wygląda świat po spożyciu alkoholu czy środków odurzających. Uczestnikom pikniku wręczano tzw. „Pakiet S.O.S.”. Jest to karta skierowana dla osób starszych, samotnych, przewlekle chorych i niepełnosprawnych, która zawiera niezbędne informacje dotyczące jej właściciela m.in. dane osobowe, telefony kontaktowe do osób najbliższych, zażywane leki, kontakt do lekarza rodzinnego itp.

Ponadto każdy z uczestników mógł zabrać ze sobą materiały profilaktyczne ostrzegające przed skutkami dopalaczy i innych środków psychoaktynych.

  • Na zdjęciu znajdują się policjanci stojący pod namiotem policyjnym oraz osoby odwiedzające stoisko policyjne
  • Na zdjęciu znajduje się policyjny radiowóz, osoby stojące przy policyjnym namiocie oraz umundurowani policjanci
  • Na zdjęciu znajduje się rower policyjny, radiowóz, policjanci stojący pod namiotem oraz kobiety odwiedzające policyjne stoisko
  • Na zdjęciu znajduje się radiowóz, policjanci stojący pod namiotem z napisem policja oraz osoby stojące przy policyjnym stoisku
Powrót na górę strony