Wydarzenia

Policjanci promują działania „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Data publikacji 18.07.2022

Promowanie odpowiedzialnych zachowań wśród osób wypoczywających nad wodą, to główne założenie ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Stalowowolscy policjanci z profilaktycznym przekazem starają się dotrzeć do miłośników plażowania, również tych korzystających z tzw. „dzikich kąpielisk”.

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” - to ogólnopolska kampania adresowana do wszystkich osób wypoczywających w rejonie akwenów. W działania zaangażowano również zarządców kąpielisk, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, lokale gastronomiczne oraz firmy prowadzące usługi rekreacyjno-turystyczne.

Jednym z głównych celów przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na zagrożenia wynikające z odpoczynku nad wodą, a także promowanie odpowiedzialnych postaw i ograniczenie wypadków. W ramach kampanii stalowowolscy policjanci patrolują tzw. „dzikie kąpieliska” i prowadzą profilaktyczne działania w miejscach zorganizowanego wypoczynku nad wodą m.in. na kąpielisku „Nasze Piaski” w Pysznicy i nad zalewem w Zaklikowie.

Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze rozdają ulotki dotyczące bezpiecznych zachowań nad wodą i na turystycznych szlakach. Mundurowi przypominają o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku oraz zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie można zgłaszać m.in. informacje o tzw. „dzikich kąpieliskach” oraz miejscach niebezpiecznych.

  • Na zdjęciu znajduje się policyjny radiowóz oraz policjant stojący nad brzegiem zalewu wodnego w porze dziennej
  • Na zdjęciu znajduje się policjant stojący na chodniku nad brzegiem zalewu wodnego
  • Na zdjęciu znajduje się policjant oraz motocykl przed wejściem na kąpielisko
Powrót na górę strony