Wydarzenia

Kierowca volvo otrzymał 5800 zł mandatu

Data publikacji 18.07.2022

Policjanci z wydziału ruchu drogowego stalowowolskiej komendy, prowadząc działania kontrolno-pomiarowe, zauważyli pojazd, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 35 km/h. Mężczyzna jadący volvo zignorował sygnały do zatrzymania się i skręcił w osiedlową ulicę.

W czwartek na ul. Chopina w Stalowej Woli, policjanci podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierującego samochodem marki Volvo, który przekroczył dozwoloną prędkość o 35 km/h. Jednak kierowca, chcą uniknąć kontroli, nie zastosował się do znaku wydawanego przez policjantów i skręcił przed radiowozem w osiedlową ulicę.

Podjęte przez funkcjonariuszy działania pozwoliły ustalić dane kierującego. 37-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego poniósł kosztowne konsekwencje za swoje czyny. Otrzymał mandaty karne w wysokości 800 zł za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz 5000 zł za niezastosowanie się do sygnału wydanego przez policjanta. Ponadto na konto kierującego wpłynie 14 punktów karnych.

37-latek tłumacząc swe zachowanie twierdził, że miał świadomość przekroczenia prędkości i liczył na uniknięcie konsekwencji.

Powrót na górę strony