Wydarzenia

Policjanci pomogli rannemu bocianowi

Policjanci w czasie służby pomagają nie tylko ludziom. Funkcjonariusze z Zaklikowa, dzięki zgłoszeniu, znaleźli rannego bociana. Ptak został przekazany pod opiekę lekarza weterynarii.

W miniony piątek, około godz. 8.30, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli otrzymał informację o rannym bocianie w okolicach drogi w miejscowości Zdziechowice. Na miejsce udali sie policjanci z posterunku w Zaklikowie. W trakcie sprawdzania terenu, ujawnili na jednym z pól uprawnych rannego bociana. Ptak próbował poderwać się do lotu, jednak nie był w stanie.

Ponieważ bocian miał ślady krwi na skrzydle, policjanci złapali rannego ptaka, by ten nie zrobił sobie większej krzywdy. Na miejsce został wezwany lekarz weterynarii, który zabrał rannego bociana. Funkcjonariusze ustalają, czy okaleczenie to skutek potracenia przez pojazd, czy inne działanie.

Pamiętajmy - zwierzęta, tak jak ludzie, odczuwaja ból i lęk.Godne i humanitarne traktowanie zwierząt, to nie tylko obowiazek wynikający z przepisów prawa, ale także miara naszego człowieczenstwa.

  • Na zdjęciu policjant trzymający bociana
  • N zdjęciu siedzący ranny bocian
Powrót na górę strony