Wydarzenia

Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie nad wodą

Data publikacji 03.08.2022

Stalowowolscy policjanci, wspólnie ze strażakami z OSP Zaklików, po raz kolejny zorganizowali spotkanie profilaktyczne nad zalewem w Zaklikowie, promujące akcję "Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Głównym tematem spotkania było hasło "Pływaku młody - nigdy nie skacz na głowę do nieznanej wody", policjanci ostrzegali przed tym, do czego może prowadzić lekkomyślność i brawura nad wodą.

W miniony wtorek stalowowolscy policjanci oraz strażacy z OSP Zaklików zorganizowali spotkanie profilaktyczne w ramach promocji akcji pn."Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Nad zalewem w Zaklikowie spotkali się z grupą zuchów z Chorągwi Tarnowskiego ZHP, którzy wypoczywają na obozie harcerskim w ośrodku "Na Kopcu". Działania mają  na celu edukację w kierunku właściwych zachowań w trakcie wypoczynku nad wodą, a ich partnerem jest Fundacja PZU.

Policjanci i strażacy spotkali się z uczniami klas I - III, by przekazać podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą. Przypominali - kiedy nie należy wchodzić do wody, kiedy trzeba szybko z niej wyjść, jak należy się przygotować do wejścia do wody oraz jak mądrze sie opalać. Temat przewodni spotkania pod hasłem "Pływaku młody - nigdy nie skacz na głowę do nieznanej wody", nie został wybrany przypadkowo. Niestety dużo wypadków nad wodą wiąże się właśnie ze skokami na tzw. główkę do nieznanego akwenu, co w konsekwencji prowadzić może do utraty zdrowia, kalectwa, a nawet śmierci.

Dodatkowymi atrakcjami spotkania była możliwość wspólnego pływania na łodzi z policjantami i strażakami, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo nad wodą, zuchy również uczyły się, jak prawidłowo założyć kapok, jako obowiązkowe wyposażenie osób będących na łodzi. Dzieci miały możliwość zobaczenia sprzętu policyjnego i strażackiego, mogły wejść do radiowozu. Podczas spotkania policjanci zachęcali do udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. "Artystyczny przeWODNIK". Wszyscy otrzymali drobne upominki ufundowane przez Fundację PZU oraz Urząd Miasta Stalowa Wola.

Powrót na górę strony