Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wydarzenia

Odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe

Data publikacji 08.03.2023

Trzech mieszkańców powiatu niżańskiego odpowie za przestępstwa narkotykowe. Dwóch z nich najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. Wobec trzeciego prokurator zastosował policyjny dozór. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę, mefedron oraz metaamfetaminę. Łącznie ponad 340 gramów substancji zabronionych.

W ubiegłym tygodniu, policjanci z Posterunku Policji w Pysznicy, w trakcie patrolu zauważyli nieprawidłowo zaparkowany pojazd, a przy nim dwóch stojących mężczyzn. W związku z tym podjęli wobec nich interwencję. Podczas wykonywanych czynności jeden z mężczyzn zaczął się nerwowo zachowywać i nie wiedział co ma zrobić z rękoma. Wzbudziło to podejrzenie mundurowych. Na pytanie policjantów, czy posiada przy sobie substancje zabronione, nic nie odpowiedział. Podczas przeprowadzonej kontroli osobistej, w kieszeni kurtki 20-latka, znaleźli woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Drugi z mężczyzn, 39-latek, wydał dobrowolnie woreczki z zawartością białego proszku oraz suszu roślinnego. Obaj zostali zatrzymani.

Kryminalni, wspólnie z zatrzymanymi mężczyznami udali się do miejsc ich zamieszkania. W domu 20-latka policjanci znaleźli woreczki z zawartością różnych substancji, gotówkę oraz wagi do ważenia tych substancji. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 340 gramów różnego rodzaju substancji zabronionych. Wstępne badania potwierdziły, że jest to marihuana w ilości ponad 180 gram, mefedron w ilości ponad 89 gramów oraz ponad 70 gram metaamfetaminy.

Zebraniem materiału dowodowego w tej sprawie zajęli się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego stalowowolskiej komendy. W piątek obaj mężczyźni zostali przesłuchani. Starszy usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Materiał dowodowy dotyczący 20-latka został przekazany do Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli, gdzie podejrzany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Stalowej Woli zastosował wobec 20-latka trzymiesięczny areszt. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Podczas wykonywanych czynności ustalono, że związek ze tą sprawą ma również 34-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego. Zgromadzony materiał pozwolił na postawienie mu zarzutu wprowadzenia do obrotu substancji zabronionych. Wobec niego Sąd Rejonowy w Stalowej Woli również zastosował tymczasowy areszt. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W sprawie prowadzone jest prokuratorskie śledztwo.

Powrót na górę strony