Wydarzenia

Dzień Przedsiębiorczości w stalowowolskiej komendzie

Data publikacji 23.03.2023

Na czym polega praca policjantów na co dzień, dlaczego jest to służba i czy warto zostać policjantem? To jedynie część z wielu tematów, które zostały omówione w trakcie spotkania z młodzieżą odwiedzającą naszą jednostkę w ramach kolejnej edycji Dnia Przedsiębiorczości. Program objęty jest honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Wczoraj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli po raz kolejny włączyli się w akcję promowania zawodu policjanta poprzez udział w organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości - Dniu Przedsiębiorczości. Uczniowie odwiedzający jednostkę policji zapoznawali się ze specyfiką wykonywania zawodu policjanta i informacjami o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach, czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania tego zawodu na wybranych stanowiskach służbowych. Zobaczyli również jak wygląda praca technika kryminalistyki. Stalowowolską policję odwiedziła młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Stalowej Woli.

Program „Dzień Przedsiębiorczości” ma pomóc młodym ludziom w podejmowaniu trafnych decyzji przy planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Mamy nadzieję, że ta wizyta pozwoliła skonfrontować im wyobrażenia z rzeczywistością i pokazała, na czym polega służba w Policji.

Powrót na górę strony