Wydarzenia

O bezpieczeństwie na pikniku

Data publikacji 04.05.2023

Stalowowolscy policjanci wzięli udział w pikniku zorganizowanym przez Aeroklub Stalowowolski, który odbył się na terenie lotniska w Turbi. Spotkanie było okazją do przybliżenia mieszkańcom policyjnej służby, a także utrwalenia najmłodszym wiedzy o zasadach bezpieczeństwa w codziennym życiu.

W majowy poniedziałek, stalowowolski profilaktyk wraz z policjantką Wydziału Ruchu Drogowego oraz funkcjonariuszami z Posterunku Policji w Zbydniowie wzięli udział w imprezie plenerowej pn. „Lotnicza Majówka” zoorganizowanej przez Aeroklub Stalowowolski. Zorganizowane przez policjantów stoisko profilaktyczne cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników zabawy, nie tylko tych najmłodszych, ale i ich rodziców.

Najmłodsi mogli spróbować swoich sił w konkursach plastycznych dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa, a także usiąść za kierownicą radiowozu. Piknik był również doskonałą okazją do promowania zawodu policjanta. Funkcjonariusze przypominali o funkcjonowaniu "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa", a także przestrzegali przed oszustwami na tzw. legendę tj. "na wnuczka", "na policjanca", "na bankowca", wręczając ulotki profilaktyczne.

Odwiedzający stoisko mieli mozliwość zapoznania się z działaniami profilaktycznymi prowadzonymi na terenie powiatu stalowowolskiego. Wszyscy otrzymali drobne upominki, w tym opaski i kamizeli odblaskowe, a najmłodsi dodatkowo nagrody za uczestnictwo w konkursach.

Powrót na górę strony