Wydarzenia

Symbole naszej historii i "Miś Wojtek" tematem spotkań z dziećmi

Data publikacji 11.05.2023

W bieżącym tygodniu, uczniowie najmłodszych klas Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Stalowej Woli i Zespołu Szkół w Zaleszanach, mieli okazję zapoznać się z historią Misia Wojtka i symbolami naszej historii. Prelegentami byli Katarzyna Kyc i dr Jacek Magdoń z Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie. Inicjatorem spotkań był policyjny profilaktyk. Wzięło w nim udział ponad 200 uczniów wraz z nauczycielami.

Stalowowolski profilaktyk asp. szt. Robert Kotwica, dzięki współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej w Rzeszowie, zorganizował dwudniowe spotkania z uczniami najmłodszych klas szkół podstawowych. Tematem przewodnim były "Symbole naszej historii" oraz "Historia Misia Wojtka - żołnierza gen. Andersa". Celem tego przedsięwzięcia jest przede wszystkim chęć zainteresowania uczniów i przybliżenia im w ciekawy sposób historii Polski.

Spotkania prowadzone były przez edukatorów Katarzynę Kyc oraz dr Jacka Magdonia z Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie.

Uczniowie obejrzeli film edukacyjny, po którym podsumowali swoją wiedzą o symbolach i kolorach związanych z państwem polskim. Usłyszeli też ciekawą historię o misiu, który został uznany za żołnierza i przeszedł szlak bojowy razem z armią Andersa.

W spotkaniu wzięło udział ponad 200 uczniów wraz z pedagogami i nauczycielami. Uczestnicy brali czynny udział w zajęciach i chętnie odpowiadali na zadawane im pytania.

Na zakończenie każde dziecko otrzymało drobne upominki. Zaplanowane są kolejne tego typu spotkania.

Działanie te wpisują się w obchody związane z  Dniem Flagi oraz Świętem Konstytucji 3 maja.

 

  • Prowadząca i uczniowie podczas spotkania.
  • Pani Katarzyna Kyc i policjant podczas spotkania.
Powrót na górę strony