Wydarzenia

Debata społeczna pn. "Bezpieczny senior" w Pniowie

Data publikacji 31.05.2023

Wczoraj, w Dziennym Domu „Senior+” w Pniowie odbyła się debata społeczna pn. „Bezpieczeństwo seniorów”. Mieszkańcy wspólnie z funkcjonariuszami rozmawiali o sposobach walki z zagrożeniami dotykającymi osób starszych.

Debata odbyła się w Dziennym Domu „Senior+” w Pniowie, gmina Radomyśl nad Sanem. Skierowana była do osób starszych, a tematem przewodnim były zagadnienia związane z tematem szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

W spotkaniu uczestniczył Kierownik Posterunku Policji w Radomyślu nad Sanem – asp. szt. Zbigniew Chamera. W roli prelegentów wystąpili asp. szt. Robert Kotwica z Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli, który omówił rodzaje najczęściej popełnianych oszustw, powołując się na przypadki, które miały miejsce na terenie naszego powiatu. Kolejną osobą, która zabrała głos była koordynator Okręgowego Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem - Simona Wójtowicz. Przybliżyła ona zakres pomocy jaką oferuje ośrodek.

Celem spotkania była wymiana informacji dotyczących problemów i zagrożeń z jakimi spotkać się mogą mieszkańcy gminy Radomyśl nad Sanem. Na debacie poruszono kwestię związaną z wykorzystywaniem przez Policję nowoczesnych możliwości komunikowania się z mieszkańcami, między innymi poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także roli dzielnicowego. Uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób można nanieść zagrożenie na mapę oraz w jaki sposób Policja weryfikuje zamieszczone na niej zagrożenia. Rozmawiano o programie "Dzielnicowy bliżej nas" oraz aplikacji "Moja komenda". Na koniec spotkania uczestnicy zgłaszali swoje wnioski, zaangażowali się również we wspólną dyskusję.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w debacie.

  • Uczestnicy debaty
  • Uczestnicy debaty
  • Policjant trzymający plakat dot. Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
Powrót na górę strony