Wydarzenia

Nagrody za odwagę i ofiarność

Data publikacji 07.09.2006

Nadkom. Grzegorz Śmiech Komendant Powiatowy Policji w Stalowej Woli i bryg. Tadeusz Niedziałek Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli wręczyli trzem stalowowolskim policjantom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody za przeprowadzoną akcję ratowniczą podczas pożaru mieszkania jaki miał miejsce 26 lipca 2006 roku.

Gratuluje wam zdecydowania i odwagi - to słowa nadkom. Grzegorza Śmiecha i bryg. Tadeusza Niedziałka, a skierowali je do sierż. szt. Andrzeja Machulaka, st. post. Józefa Pieróg i st. post. Grzegorza Grzybowskiego, którzy wynieśli z płonącego mieszkania dwie osoby. Ich ofiarna akcja uratowała życie dwojgu ludzi, którzy nie byli w stanie wyjść z zadymionych pomieszczeń.    

Pożar miał miejsce w dniu 26 lipca 2006 roku o godzinie 18.20 w Stalowej Woli przy ul. 1-go Sierpnia. Patrol Policji, który pierwszy przybył na miejscu akcji, bezwłocznie podjął działania ratownicze polegające na ewakuacji właścicielki mieszkania, która była osobą niepełnosprawną. Mimo silnego zadymienia oraz wysokiej temperatury, która występowała w mieszkaniu policjanci z narażeniem własnego życia podjęli działania ratownicze, czym wypełnili rotę ślubowania składanego przez policjantów.    

Policjanci odebrali dyplomy i nagrody podczas uroczystości zorganizowanej w Komendzie Powiatowej Policji w Stalowej Woli. Również dzisiaj 7 września 2006 roku około godziny 6.00 dwóch stalowowlskich policjantów sierż. szt. Zbigniew Młynarski i sierż. Paweł Kos wyciągnęli z wody tonącą kobietę. Zdarzenie miało miejsce nad rzeką San - pomoc policjantów przyszła w ostatnim momencie - ofiara była skrajnie wyczerpana i wyziębiona. Uratowaną hospitalizowano z uwagi na znaczne wychłodzenie organizmu. Za odwagę i ofiarną postawę policjanci zostaną także wyróżnieni. 

  • Zdjęcie 1
  • Zdjęcie 2
  • Zdjęcie 3
  • Zdjęcie 4
  • Zdjęcie 5
  • Zdjęcie 6
Powrót na górę strony