Wydarzenia

Ogólnopolski Głos Profilaktyki w Stalowej Woli

Data publikacji 15.06.2014

Moda na życie bez uzależnień – życie bez narkotyków, alkoholu, bez przemocy. Takim przesłaniem rozpoczął się Ogólnopolski Głos Profilaktyki w Stalowej Woli. Najważniejszym elementem był Zryw Wolnych Serc – punktualnie o godzinie 16.00 kilkadziesiąt osób, przez jedną minutę, wybijało symbolicznie rytm serca. Byli wśród nich stalowowolscy policjanci.

Moda na życie bez uzależnień – życie bez narkotyków, alkoholu, bez przemocy. Takim przesłaniem rozpoczął się Ogólnopolski Głos Profilaktyki w Stalowej Woli. Najważniejszym elementem był Zryw Wolnych Serc – punktualnie o godzinie 16. kilkadziesiąt osób przez jedną minutę wybijało symbolicznie rytm serca.  Byli wśród nich stalowowolscy policjanci.

 
Ogólnopolski Głos Profilaktyki w Stalowej Woli rozpoczęł się happeningiem w Parku Miejskim o godzinie 15:00, podczas którego uczniowie stalowowolskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych promowali wśród mieszkańców miasta ideę życia wolnego od uzależnień. W tym czasie spacerującym po parku młodzież rozdawała ulotki, zachęcające do włączenia się w imprezę i zwracające uwagę na zagrożenia związane z uzależnieniami. Kolejnym etapem było odczytanie odezwy PaT i wykonanie wspólnego Zrywu Wolnych Serc. Tą część imprezy poprowadził Konrad Mężyński ze Stowarzyszenia Dobro Powraca. Było to symboliczne wezwanie do przeciwdziałania uzależnieniom, przeciwstawienia się przemocy i obojętności na drugiego człowieka. 
 
Po godz. 16 uczestnicy spotkania mogli obejrzeć policyjny sprzęt. W parku pojawił się policyjny radiowóz i quad. Dla dzieci i młodzieży policjanci zorganizowali konkursy i zabawy dotyczące bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku oraz bezpieczeństwa na drodze. W imprezie wzieły również udział instytucje pozapolicyjne: przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Stalowej Woli dla dzieci i młodzieży zorganizowała konkurs dotyczące profilaktyki uzależnień. Był również punkt konsultacyjny dla osób, które chciały zarejestrować się jako dawcy szpiku. Konrad Mężyński ze Stowarzyszenie "Dobro powraca" uczył zdrowego stylu życia. 
 
W tym samym czasie w świetlicy stalowowolskiej komendy działał punkt konsultacyjny w którym dyżurowały osoby z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Stalowej Woli oraz Policji, gdzie można było uzyskać informacje dotyczące profilaktyki uzależnień i przemocy.
 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze stalowowolskiego "Głosu Profilaktyki".
Powrót na górę strony